جستجو
بازگشت به همه پست های وبلاگ

ارز دیجیتال تتر چیست؟

ارز دیجیتال تتر چیست؟

تتر چیست؟

سال ۲۰۱۴، ارزی  به نام ریل کوینوارد بازار شد. اما در ماه نوامبر، توسط شرکت iFinex، صاحب صرافی ارز دیجیتال بیت فینکس تتر نامگذاری شد. تتر ارز به دیجیتال پایدار معروف است. زیرا مهمترین ویژگی آن این است که از نوسانات بازار ارزهای دیجیتال محفوظ می‌باشد. از تتر به عنوان وسیله‌ای برای کنترل قیمت در معاملات رمز ارزها استفاده می‌شود. تتر مانند دیگر ارزهای دیجیتال بلاک چین محور است و هم مشابه ارزهای رایج مانند دلار و یورو، فاقد نوسانات قیمت رمز ارزها می‌باشد و قیمت نسبتاً ثابتی دارد.  پس می‌توان گفت توسط ارزهای فیات مانند دلار و یورو پشتیبانی می‌شود. در نتیجه از نوسانات بازار رمز ارزها به دور می‌ماند. در نتیجه ارزش آن بسته به قیمت ارزی که پشتوانه آن است افزایش یا کاهش می‌یابد.

محبوب‌ترین توکن تتر، USDT  نام دارد. در میان سایر توکن های تتر گسترده‌ترین کاربرد را دارد که پشتوانه آن دلار و تقریباً معادل ۱ دلار آمریکا می‌باشد.  در اصل دلار دیجیتالی می‌باشد و در صرافی‌ها جایگزین مناسبی برای دلار است.

همچنین شرکت iFinex توکن‌ EURT را که معادل ۱ یورو است همچنین ارز دیجیتال Tether Gold با نماد XAUT که بر پایه  طلا است را نیز ارائه نموده است؛ ولی این دو توکن، نسبت به توکن دلاری کمتر شناخته شده هستد.

تراکنش‌های Tether مبتنی بر بلاک‌چین و غیر متمرکز هستند. اما نمی‌توان تتر را مانند بسیاری از رمز ارزها مانند بیت کوین یک ارز دیجیتال غیر متمرکز دانست زیرا توکن‌های آن در عمل به صورت متمرکز عمل می کنند.

بنیاد تتـر در آخرین بروزرسانی خود اعلام کرد: “هر تتر همواره بطور ۱۰۰% با ذخایر ما پشتیبانی شده است. ذخایر ما شامل ارز‌های سنتی و پول نقد است و هر از گاهی ممکن است شامل دارایی‌های دیگر و وام‌های اعطا شده به اشخاص ثالث نظیر شرکت‌های واسطه باشد.

 

انواع تتر:

 جهت شناسایی نوع تتر، بررسی آدرس کیف پول آن بسیار مهم است. آدرس هر تتر با حروف یا اعداد متفاوتی شروعمی‌شود که نشان دهنده نوع تتر می‌باشد:

الف) تترOmni،  در بلاک‌چین بیت کوین کار می‌کند.  آدرس کیف پول آن با اعداد ۱، ۳ و یا حروف bc1 شروع می‌شود. 

ب) تترERC20، در بلاک‌چین اتریوم کار می‌کند. آدرس کیف پول آن با عدد صفر و حرف x  شروع می‌شود  .

ج) تترTRC20، در بلاک‌چین ترون کار می‌کند.  آدرس کیف پول آن با TX شروع می‌شود. 

 

 بهترین کیف پول‌ها برای نگهداری تتر:

1.  کیف پول اصلی تتر، وبسایت www.tether.to است.  به صورت مستقیم از سایت خریداری می‌شود.  اما این کیف پول به دلیل تحریم‌ها در ایران در دسترس نیست.

2.  کیف پول Tether Free Wallet برای کاربرانی است که با گوشی مبایل اندروید قصد خرید توکن دارند.

3.  کیف پول لجرنانو  به عنوان امن ترین کیف پول مشخص شده است. در حال حاضر، مدل لجرنانو ایکس برای بیش از ۱۰۰ رمزارز مختلف از جمله تتـر استفاده می‌شود

4.  کیف پول ترزور  یک کیف پول بسیار امن  و ساده برای انجام معاملات آفلاین است. از دلار تتر و یورو تتـر نیز پشتیبانی می‌کند.

امنیت تتر!

با توجه به اینکه تتر به عنوان یک رمزارز محبوب  روزانه ۱۵ میلیارد دلار، در صرافی‌های آنلاین در سرتاسر جهان، خرید و فروش می‌شود، نشان دهنده اعتبار آن می‌باشد و شایعات را نقض می‌کند.

تحقیقات نشان داده است که تتر دارای حداقل ۷۴ درصد پشتوانه دلاری است که بسیار رقم قابل توجهی می‌باشد . از این جهت مورد توجه تریدرها قرار می‌گیرد.

بیشتر کاربران می‌پرسند که آیا ارز دیجیتال تتر با پشتوانه دلار آمریکا برای کاربران ایرانی با توجه به تحریم ها ارز امنیت دارد؟

در سال ۲۰۱۸، به علت درگیری های حقوقی شرکت تتر ۸۵۱ میلیون دلار به بیت فاینکس وام داد. در نتیجه تمام پشتوانه آن دلار آمریکا نیست. بنابراین در اکثر معاملات از آن استفاده می شود و برای ایرانی هایی که نیاز به دلار دارند نیز تتر گزینه بسیار خوبی برای بدست آوردن دلار است.

مزایا تتر:

ü     تراکنش‌های تتر در عرض چند دقیقه انجام می‌شوند. دقیقاً به همین دلیل است که روز به روز جایگاه تتر در بازار نقل و انتقالات ارزی بین المللی محکم‌تر می‌شود.

ü     قیمت تتر نسبت به بقیه ارزها ثابت است و نوسان کمتری دارد.

ü     کارمزد تراکنش بین کیف پول‌های تتر تقریباً صفر است.

 

خرید و فروش تتر در ایران؟

شما می‌توانید با مراجعه به صرافی‌های معتبر تتر را با ریال خریداری کنید و بالعکس!  بنابراین امکان تبدیل سریع تتر به ریال و ریال به تتروجود دارد.

نظرات
نوشتن نظر بستن فرم نظر
27/10/1399 04:27 ق.ظ
cholorquine
<a href=https://chloroquineorigin.com/#>hydroxychloroquine sulfate corona</a>
soma erectile dysfunction
<a href=https://besterectiledysfunctionpills.com/#>erectile on demand pdf</a>
hcq medical abbreviation
<a href=https://hydroxychloroquinex.com/#>hydrodiuril</a>
erectile vacuum pump for sale
<a href=https://plaquenilx.com/#>plaquenil hydroxychloroquine</a>
what is the use of tadalafil tablets
<a href=https://tadalisxs.com/#>generic tadalafil</a>
zithromax tablets
<a href=https://zithromaxes.com/#>cheap zithromax</a>