جستجو
بازگشت به همه پست های وبلاگ

چگونه ترید کنیم؟ آنچه از معاملات ارزدیجیتال باید بدانیم

چگونه ترید کنیم؟ آنچه از معاملات ارزدیجیتال باید بدانیم

 

این روزها، هر جا که میرویم صحبت از ارز دیجیتال است. اما با وجود این شهرت زیاد، افرادی هستند که که اطلاعاتی از کریپتوکارنسی یا ارز دیجیتال ندارند. اکثر مردم نمیدانند چه کاربرد دقیقی در دنیای امروزه دارد.

 

ارز دیجیتال چیست؟

ارز دیجیتال در واقع ارز هایی هستند که با پروتکل های رمز گذاری شده طراحی شده اند. هدف اصلی آنها کاهش تقلب، جعل، ممانعت و کلاهبرداری ارزی است.

اگر دوست دارید که بیشتر در مورد ارز دیجیتال بدانید تا اخر این مقاله همراه ما باشید.

 ترید چیست

 

با استفاده از ارز های دیجیتال میتوانید تراکنشهای مالی مختلف را در سراسر دنیا انجام دهید. شما برای انجام این تراکنشها نیاز به کلیدهای عمومی و خصوصی دارید.

این کلیدها یا همان رمز ارز دیجیتال، امنیت پول شما را بالا میبرند. عملیات با کمک فرایندهای رمزگذاری مسیر تراکنش صورت میگیرد.

 

سرمایه گذاری ارز دیجیتال

ارزدیجیتال نوعی پول مجازی، رمزنگاری شده، غیرمتمرکز و مبتنی بر فناوری بلاک چین است. از ویژگی اصلی رمزارزها اینست که توسط هیچ مرجعی صادر نشده و دولتها بر مدیریت و حفظ ان هیچ دخالتی ندارند.

محبوب ترین این ارزها بیت کوین نامیده می شود. جالب است بدانید که امروزه بیش از 5000 رمزارز مختلف در بازار در گردش است. بسیاری از افراد اینروزها همانند بقیه بازارهای سرمایه گذاری چون بورس، از سرمایه گذاری ارز دیجیتال در کوتاه مدت به سود های کلان میرسند. بد نیست بدانید این ارزها مبتنی بر سیستمی برنامه ریزی شده اند با امکان پرداخت امن به صورت انلاین. بنابر این میتوانید برای خرید کالا و خدمات مختلف از ارز دیجیتال استفاده کنید. در ازای این خدمات کارمزد مشخصی دریافت میشود. حتما زیاد می شنوید که افراد زیادی از تریق ترید به سودهای کلانی دست پیدا میکنند.

 

ترید چیست؟

از سریع ترین راههای پول دراوردن با ارزدیجیتال از جمله بیت کوین، ترید یا معامله کردن روی صرافی ها است. ترید کردن به معنی این است که شما سعی میکنید وقتی قیمت پایین میرود ان را خرید کنید و پس از افزایش قیمت ان را بفروشید. یک ترید موفق به شانس یا حدس و گمان ارتباطی ندارد. تریدرهای موفق که معاملاتشان به سود ختم میشود، مقدار زمان زیادی را برای یاد گیری اصول ترید و غلبه بر ریسک های مربوط صرف کرده اند. یک تریدر میداند که ممکن است در کوتاه مدت دچار ضرر شود. اما به دید سرمایه گذاری در آموزش نگاه میکند، زیرا هدف او سود کردن در بلند مدت است. پس اگر میخواهید یک تریدر خوب شوید، به اندازه کافی وقت و سرمایه برای اموزش ترید خود صرف کنید.

 

 نوسان بازار ارزدیجیتال

 

نواسانات بازار کریپتوکارنسی

در امور مالی نوسانات به عنوان معیارهای پراکندگی قیمت یک دارایی تعریف شده است. اگر قیمتها در یک روز دچار نوسانات پرخاشگرانه باشد، سرمایه گذاری در ان روز بی ثبات است.

سقوط بازار بزرگ در سال 2018 به بسیاری از افراد درس سختی در مورد نوسانات شدید ارزهای رمز پایه به همه سرمایه گذاران داد. قیمت ارزها در فاصله زمانی 2 سال بسیار نوسان داشته است به طوری که بیت کوین از 700 دلار به تقریبا 20000 رسید.

 

نرخ ارز دیجیتال

عوامل مختلفی وجود دارد که بر روی افزایش و کاهش نرخ ارز دیجیتال تاثیر گذار هستند. به چند مورد از آن ها اشاره خواهیم کرد.

سیستم عرضه و تقاضا

برخی از فلزات گران بها مانند طلا، بدلیل عرضه محدود و تقاضای بالا قیمت گرانی دارند. این قیمت توسط سیستم عرضه و تقاضا کنترل میشود. عرضه و تقاضای ارز دیجیتال از اصلی ترین عوامل تاثیرگذاری بر روی قیمت آن است.

هرچه تقاضا برای یک ارز دیجیتال بیشتر شود و حجم عرضه آن محدود باشد، قیمت آن ارز افزایش پیدا می‌کند.

برای مثال با افزایش تقاضای بیت کوین، قیمت بیت کوین نیز افزایش پیدا می‌کند. این موضوع همان تحلیل تکنیکال و بررسی نمودار قیمت بیت کوین است.

پیچیدگی بلاکچین‌ها و سختی استخراج

هرچقدر بلاک چین ها ایمن تر و پیچیدگی استخراج انها سخت تر باشد ارزش و قیمت ارزا بیشتر میشود. البته در این صورت استخراج ارزها هم دشوارتر میشود.

سودمندی ارزهای دیجیتال

از عوامل مهم دیگر در تعیین قیمت ارز دیجیتال، مفید و سودمند بودن آن است. اگر یک ارز خاصیتی نداشته باشد، برای مثال نتوان از آن برای سرمایه گذاری استفاده نمود، آن ارز هیچ ارزشی ندارد. بیت کوین میتواند در مقیاس بالا و زیاد، پرداخت های الکترونیکی انجام دهد. به همین دلیل سودمندی بیت کوین بسیار بالا ست. همین سود مندی هم باعث افزایش قیمت بیتکوین میشود.

اگر بخواهیم به صورت کلی بگوییم، نوسانات قیمت ارزدیجیتال به دو عامل تحلیل تکنیکال و تحلیل فاندامنتال بستگی دارد. تحلیل تکنیکال، برگرفته از نمودارهای قیمتی و میزان عرضه و تقاضاست. تحلیل فاندامنتال که عواملی مانند رسانه ها و افراد تاثیر گذار را برسی میکند.

 

نرخ ارز

 

بهترین زمان خرید و فروش ارز دیجیتال 

هیچ جادویی نیست که برای ما پیش بینی بازار ارز را بگوید. اما با استفاده از دو استراژی میتوان فرایند خرید ارز را با دور ماندن از خطر نوسان انجام داد.

یکی متوسط هزینه دلاری، دیگری متوسط ارزش دلاری که به ما در این زمینه بسیار کمک میکنند. در راستای سرمایه گذاری در ارز دیجیتال معیار هایی مانند تحمل ریسک و میزارن داری های شما تاثیر گذار خواهند بود.

سایر انواع ارزدیجیتال مانند بیت کوین، همواره در حال نوسان هستند. به طوری که ممکن است در یک روز و گاهی در یک ساعت، تا ده درصد افزایش و کاهش داشته باشند. در زمانی که قیمتها رو به افزایش است، همه شروع به خرید میکنند. بدلیل اینکه همه ما احساس جا ماندن از سود ناشی از افزایش قیمت را داریم، اما نمیدانیم این زمان موقعیت مناسبی برای خرید هست یا خیر.

حال میخواهیم با دو روش متوسط هزینه دلاری و متوسط ارزش دلاری این ریسک را کمتر کنیم.

 

 ترید ارزدیجیتال

 

روش متوسط هزینه دلاری (DCA)

روش متوسط دلاری یک راه برای کاهش تاثیر نوسان بازار است که با سرمایه گذاری میزان مشخص دارایی طبق برنامه زمانی منظم صورت میگیرد.

برای مثال، زمانی که بازار در حال نزول باشد، میتوانید با 100 دلار، میزان بیشتری از قبل بیت کوین خرید کنید. پس از بازگشت بازار به حالت صعودی، سود بیشتری نصیب شما خواهد شد. همچنین هنگامی که بازار صعودی است، با 100 دلار بیت کوین کمتری میتوان خرید و با ریسک و ضرر کمتری مواجه خواهیم بود.

این روش راه مناسبی برای دستیابی به ارزدیجیتال است. میتوان بدون نگرانی، در یک زمان و سرمایه مشخص به سود رسید.

روش متوسط ارزش دلاری (DVA)

این روش در حال حاضر برای کسب سود از طریق سرمایه گذاری مورد توجه قرار دارد.

هدف اصلی این روش اینست که شما در زمانی که بازار در حال نزول است، پول بیشتری سرمایه گذاری کنید. برعکس هنگامی که قیمتها صعودی ست، سرمایه کمتری را قرار دهید.

برای مثال شما میخواهید هزار دلار خود را در اخر سال به 4 هزار دلار برسانید. برای این کار باید بهینه و به روشی که بازدهی بالا دارد، سهام خود را خریداری کنید تا به هدفتان برسید.

فرض کنید که قیمت یک ارز دیجیتال در ابتدای سه ماه‌ اول ۱۰ دلار است. بنابراین با داشتن هزار دلار، می‌توانید ۱۰۰ واحد خریداری کنید.

در سه ماه‌ بعدی، قیمت هر واحد در بازار به ۱۲.۵۰ می‌رسد. با این قیمت اگر ۶۰ واحد دیگر خریداری کنید، ارزش کل دارایی‌هایتان به ۲ هزار دلار خواهد رسید.

در سه ماه سوم، قیمت ارز دیجیتال به ۸ دلار افت پیدا می‌کند. اکنون با خرید ۲۱۵ واحد، ارزش روی هم انباشته دارایی‌هایتان به ۳ هزار دلار میرسد.

در نهایت نیز در سه ماه آخر و زمانی که قیمت دوباره به ۱۰ دلار می‌رسد، تنها با خرید ۲۵ واحد ارزش کل دارایی‌هایتان به ۴ هزار دلار خواهد رسید.

 

 

بنابراین

ارز دیجیتال و بازار ارز مناسب خود را بشناسید. مطالعه، مطالعه و مطالعه بازار را فراموش نکنید. صرافی های مختلف را بررسی کنید تا بهترین نرخ ها در اختیارتان قرار بگیرد. نوسانات بازار ارز دیجیتال را پیگیری کنید تا بهترین زمان ها برای خرید و فروش از دستتان نرود. هوشمندانه بخرید، زیرکانه بفروشید. ریسک پذیر باشید اما طمع نکنید. فراموش نکنید، موفقیت زمانبر است.

 

 

 

 

 

 

نظرات
نوشتن نظر بستن فرم نظر